Osuszanie podposadzkowe

Pierwszymi oznakami zalania stref podposadzkowych są wilgotne ściany tuż przy podłodze. W konsekwencji prowadzi to do łuszczenia się farby, odparzenia tynków, uszkodzenia parkietu oraz listew przypodłogowych. Powstałe warunki sprzyjają rozwojowi grzybów i pleśni.
Często zdarza się, że duża ilość wody dostanie się pod betonową szlichtę ponieważ właśnie tam przeprowadzone są instalacje wodno-kanalizacyjne, gdzie może bezpośrednio wystąpić awaria. Woda, która wniknęła w styropian, samoistnie nie odparuje więc wilgoć tam zawarta dąży do równomiernego nasycenia materiałów budowlanych znajdujących się w jej otoczeniu. Najpierw przenika w ściany na wysokości podłogi a następnie higroskopijnie podciąga do góry. Proces ten przebiega powolnie i niezauważalnie, więc widoczne i alarmujące oznaki mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach od wystąpienia awarii.
Osuszanie podposadzkowe, które Państwu oferujemy polega na przepuszczeniu przez styropiam bardzo suchego powietrza, które stopniowo pochłania wilgoć aż do całkowitego osuszenia bez konieczności przeprowadzania generalnych remontów. Powietrze , które nasyciło się wilgocią zostaje wydmuchiwane na zewnątrz przez szczeliny technologiczne.

Osuszanie podposadzkowe trwa zazwyczaj kilkanaście dni i jest zależne od ilości wody, która została zakumulowana przez styropian. Proces ten jest kontrolowany przy użyciu bezinwazyjnej aparatury pomiarowej
W przypadku, gdy wilgoć zalega w styropianie przez długi okres i doszło do namnożenia się drobnoustrojów i grzybów zalecamy przeprowadzenie ozonowania na zakończenie procesu.
fundusze europejskie